Deklaracja Dostępności
Wstęp
Daty publikacji i aktualizacji
- Data publikacji strony internetowej: 2009-02-12.
- Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-02-04.
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Treści niedostępne
- Niektóre pliki do pobrania nie są dostępne cyfrowo – skany. Zostały one umieszczone przed wejściem Ustawy.
- Niektóre pliki do pobrania nie są dostępne cyfrowo, zostały wytworzone przez podmioty zewnętrzne, dlatego też zapewnienie dostępności tychże dokumentów nie leży w gestii Przedszkola Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałem Specjalnym redagującego stronę.
Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
- Niniejsze oświadczenie sporządzono dnia: 2020-04-02.
- Oświadczenie zostało ostatnio poddane przeglądowi w dniu: 2024-03-29.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Skróty klawiaturowe
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt:
- osoba kontaktowa - Edyta Krygier,
- adres e-mail - sekretariat@p2konstantynow.pl,
- numer telefonu - 42 211 17 90 lub 605 680 951 ,
- adres do korespondencji - Przedszkole Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałem Specjalnym, ul. Sadowa 8, 95-050 Konstantynów Łódzki .
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Informacje na temat procedury wnioskowo-skargowej
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.
Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.
Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej.
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich
Dostępność architektoniczna
Do budynku prowadzi jedno wejście od ulicy Sadowej.
Wejście po pokonaniu 3 stopni.
Dzieci niepełnosprawne poruszające się na wózku inwalidzkim pod opieką opiekuna mogą dostać się do przedszkola.
Wejście zabezpieczone jest drzwiami wyposażonymi w kontrolę dostępu oraz samozamykacze, przez które może przejechać dziecko na wózku inwalidzkim pod opieką opiekuna
W budynku nie ma innych pochylni, platform lub informacji głosowych w tym również pętli indukcyjnych.
Dla dzieci na wózkach dostępny jest tylko korytarz i pomieszczenia na parterze.
W budynku nie ma windy.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W budynku na schodach prowadzących na piętro oraz przeszklonych drzwiach są oznaczenia kontrastowe dla osób słabowidzących.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a ani oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Na podstawie art. 9 ust. 3 i 4 ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. Nr 209, poz. 1243), Przedszkole informuje, że zapewnia następujące środki wspierające komunikowanie się - pocztę elektroniczną, którą można kierować na adres: sekretariat@p2konstantynow.pl.
Osoba uprawniona powinna zgłosić chęć skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego lub innej formy komunikowania się co najmniej na 3 dni robocze przed wizytą w Przedszkolu (z wyłączeniem sytuacji nagłych) za pośrednictwem innej osoby lub mailem.
W celu usprawnienia obsługi osoby uprawnionej zaleca się, by w zgłoszeniu określić przedmiot sprawy oraz wskazać sposób kontaktowania się w sprawach związanych z ustaleniem terminu wizyty, formy komunikowania się itp.
W pobliżu Przedszkola jest wydzielone jedno miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej.
Wejście do przedszkola z psem asystującym jest możliwe po wcześniejszym kontakcie telefonicznym i umówieniu się na termin spotkania oraz godzinę. Warunkiem wejścia osoby z psem asystującym jest wyposażenie psa w uprząż. Właściciel powinien posiadać przy sobie dokument potwierdzający aktualne, obowiązkowe szczepienia weterynaryjne psa oraz dokument potwierdzający status psa asystującego. Możliwość wejścia na teren placówki osoby z psem asystującym nie zwalnia osoby z niepełnosprawnościami z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa asystującego.
Aplikacje mobilne
Podmiot nie posiada aplikacji mobilnych